Choď na obsah Choď na menu
 


Epilóg

21. 6. 2016

 

O dva roky neskôr...

Draco stál na prahu detskej izby a sledoval Harryho, ktorý odkladal na nočný stolček rozprávkovú knižku.

„Sladké sny, mesiačik,“ šepol a pobozkal spiaceho chlapca na čelo. Postavil sa a s úsmevom podišiel k nemu. „Zaspal takmer hneď, čo som mu začal predčítať. Dnešok bol preňho poriadne vyčerpávajúci,“ šepkal a pozeral smerom k posteli, na ktorej odpočíval už sedemročný Teddy.

„Ani sa mu nečudujem,“ odvetil Draco. „Konečne začal vidieť farby, iste, že musel vidieť všetko,“ zasmial sa a zatvoril za nimi dvere.

„Severus je skutočne génius,“ odvetil Harry a posadil sa na koženú sedačku v obývacej izbe.

 Draco zatiaľ otvoril poriadne drahé víno a obom nalial do pohárov. „To vskutku áno. Po Teddyho úspešnej liečbe, pôjde jeho elixír na dračku. Už teraz mu chodia ponuky z celého sveta.“

Harry si od neho vzal pohárik a privoňal si k bordovej tekutine. „Hej, hoci sa tvári, akoby nič prevratné nevynašiel.“

„Áno, celý náš Severus,“ uškrnul sa Draco a odpil si. „Keď už  hovoríme o ňom, písal ti, kedy príde?“

„Zajtra podvečer. Písal, že má toho už plné zuby a ak by neboli zimné prázdniny, zrejme by dal výpoveď, pretože tí sopliaci sú nemožnejší ako Longbottom na čele so mnou za našej éry,“ riekol s úsmevom. „Tvári sa, že učenie nenávidí, akoby sme nevedeli, že to miluje.“

Draco sa usmieval. „Videl som, aký bol nadšený, keď mu Minerva navrhla pozíciu učiteľa Obrany proti čiernej mágii, akoby to pred nami mohol zatajiť.“

„Presne,“ zachechtal sa Harry a odložil pohárik na stôl. „Od Marcusa som počul, že ti pridelili novú sestričku. Vraj je to poriadny kus, mám dôvod žiarliť?“ spýtal sa laškovne.

Draco odložil pohárik tiež a musel si zahryznúť do pery, aby sa nerozosmial. „Och, to rozhodne. V celom Svätom Mungovi niet takej ženy. Závidia mi ju všetci liečitelia.“

„Pche,“ odfrkol si Harry. „Aby si vedel, moja asistentka tiež nie je na zahodenie.“

„Veď je dvakrát staršia ako ty!“ zvolal Draco s pretrvávajúcim úsmevom.

„Vieš, že mi starší nevadia,“ rypol si Harry.

„Myslím, že by si sa mal radšej sústrediť na prácu, než na svoju asistentku. U Munga si môj najpravidelnejší pacient.“

„No čo, som vedúci aurorov, pravidelné zranenia mám v zmluve,“ zasmial a odhrnul si prameň vlasov, ktorý mu skĺzol k očiam.

Draco sa k nemu nahol a vyhrnul mu rukáv košele. Prstom pohladil tenkú jazvu, ktorá mu ostala po poslednom zranení. Pobozkal ju a vzhliadol do jeho iskriacich očí. „I keď by som klamal, ak by som tvrdil, že mi vadí liečiť vás, pán auror.“

„Nuž i ja by som klamal, ak by som vravel, že si niektoré zranenia nespôsobujem schválne, len aby som vás mohol navštíviť, pán liečiteľ.“

Draco bol ešte teraz vzrušený, keď si spomenul na ich posledné milovanie v jeho ambulancii. Harryho i členov jeho aurorského tímu priviedli po jednej naháňačke s utečenými smrťožrútmi. Mal len ľahké škrabance, nič vážne. Okamžite sa na sebe vrhli. Tak to dopadalo takmer vždy, keď k nemu prišiel Harry s nejakým zranením.

Potiahol Harryho za kravatu a pobozkal ho. Nežne vkĺzol jazykom do jeho úst a ochutnával ich. Chutil po víne a pomarančoch. Slastne zapriadol a ponoril sa do bozku vášnivejšie. Harry mu bozk opätúval a pomaly mu začal rozopínať gombíky na bielej košeli. Draco sa od neho na moment odtrhol, aby mu pomohol s vyzliekaním a okamžite sa vrátil k jeho ústam.

„Posteľ,“ zašepkal mu Harry do úst a Draco ucítil iba podivné mravčenie, ktoré pociťoval pri každom premiestnení. Ocitli sa na ich posteli. Harry si strhol kravatu i košeľu a odhodil nepotrebné kusy odevu na zem. Draco si medzitým rozopol nohavice a šľahol ich nevedno kam.

Harry ho zvalil do perín a priľahol ho. Ústami sa mu prisal na krk a Draco pod ním len tíško stonal a chvel sa vzrušením. Každý Harryho dotyk bol preňho vrchol slasti. Po tých dvoch rokoch, čo spolu žili ako partneri, sa už dokonale poznali. Vedeli, čo má ten druhý rád.

„Merlin, áno,“ zastonal Draco, keď ucítil Harryho ústa na bradavkách.

Harry mu hryzkal a bozkával kožu na hrudi i bruchu, zatiaľ čo ho prstami začal dráždiť medzi polkami. Draco proti nemu prirážal, pričom mal ruku zamotanú v jeho strapatých vlasoch. So zastonaním roztiahol nohy, aby mal jeho milenec lepší prístup.

„Nehraj sa a ošukaj ma,“ vzdychol netrpezlivo.

Harry mu vtisol bozk na vnútornú stranu stehna a usmial sa. „Netrpezlivý ako vždy.“

Draco pootvoril oči a vzhliadol naňho. „No tak, Potty, menej rečí a viac činov.“

Harry sa mu zahryzol do stehna a Draco si hryzol do pery. „Ako chceš, fretka,“ zašepkal provokačne, vrazil mu prsty od lubrikantu do zadnice a následne doňho vnikol.

Draco zatvoril oči a zavzdychal. „Poď ku mne...“

Harry sa v ňom ani len nepohol, keď si vyložil jeho stehná na plecia a dlaňami sa zaprel po stranách jeho hlavy. Sklonil sa k jeho tvári a vášnivo ho pobozkal. Draco mu bozky vracal a stiahol okolo toho tvrdého údu svaly. Harry mu s rozkošou zastonal do úst a prirazil. Odtiahol sa z bozku a pozeral mu do očí, keď prirazil hlbšie a ráznejšie.

Draco rukami ohmatával tie pevné svaly na jeho rukách a pohľad mu vracal. Miloval, keď sa mohol Harrymu pozerať do očí počas milovania. Vtedy v tej zeleni mohol vidieť všetky tie emócie, ktoré k nemu Harry cítil. Tú lásku, vášeň a neskrotnosť. Harry si zložil jeho stehná z pliec a Draco si ich automaticky omotal vôkol jeho pásu. Potom ho chytil pod hlavu a chrbát a vytiahol si ho do sedu. Draco hlasno zastonal pri zmene polohy. Harryho penis doňho teraz vnikal ešte hlbšie a vrážal presne do oného miesta, z ktorého sa mu zahmlievalo pred očami. Ich tváre boli tesne pri sebe. Jeho penis sa otieral o Harryho brucho, zatiaľ čo ho Harry držal za zadok a určoval ich tempo. Draco si zamotal ruky vôkol Harryho ramien a objímal ho. Zatínal mu nechty do pokožky na chrbte, keď pri uchu počúval Harryho tiché stony, čo ho absolútne vzrušovalo. Ich tempo bolo dokonale zladené; prirážali proti sebe, keď sa opäť začali divoko bozkávať. Ich bozk nemal konca.

Keď Draco cítil, že je blízko, Harry ho opäť zhodil pod seba a ľahol si naňho, neprestávajúc doňho rýchlo prirážať. Draco si omotal nohy vôkol neho a tlačil ho k sebe čo najbližšie, ich telá zakryté potom sa o seba kĺzali, zatiaľ čo sa tempo ich milovania zrýchľovalo. Stony naberali na hlasitosti. Draco zaklonil hlavu, ponoril sa hlboko do mäkkého vankúši a takmer nečujne zašepkal Harryho meno, keď ním prešiel dych berúci orgazmus. Harry si zaboril tvár medzi jeho krk a rameno a zastonal rozkošou, keď vyvrcholil tiež. Obaja hlasito oddychovali. Draco cítil Harryho srdce biť proti svojej hrudi, pomaly ho hladil po rozpálenom chrbte a stále sa spamätával z ich milovania. Cítil teplú tekutinu vo svojom vnútri. Harry sa z neho opatrne vytiahol a vtisol mu hlboký bozk. Zaprel sa rukami, pobozkal ho na hrudi a zvalil sa vedľa neho. Draco sa k nemu ihneď pritúlil. Harry ho objal a ponoril si tvár do jeho vlasov.

Spokojne si užíval Harryho objatie. Zatvoril oči a jeho myšlienky, ako vždy, skĺzli k Severusovi. V takýchto chvíľach mu trocha vadilo, že Harry toto isté nezažíval len sním. Už od začiatku vedel do čoho ide a neprekážalo mu to, no niekedy po milovaní s Harrym ho napadalo, že jeho Harry sa rovnako miluje i so Severusom. Harry skrátka nikdy nebude iba jeho. Za tie dva roky si zvykol; vidieť Severusa s Harrym bolo preňho úplne prirodzené, avšak v takýchto chvíľach myslel na to, ako sa milujú oni dvaja. Čo ak sa to Harrymu viac páči s ním?

Pokrútil hlavou, nadvihol sa a bozkal Harryho na jazvu, ktorá mu zdobila pravú časť hrude. Ostala mu tam po tej prekliatej dýke. Harry sa z toho zranenia liečil poriadne dlho. Strávil na Ošetrovni celú večnosť. Dokonca i Merlinov rad prvej triedy mu udelili na nemocničnom lôžku. Len čo sa začínal uzdravovať, ho Draco presunul do svojho bytu v kúzelníckej časti Londýna. Harry súhlasil, že s ním bude žiť a Draco bol nadšený. Onedlho sa k ním pridal aj Teddy. Nuž a i Severus. Tento obrovský byt sa stal aj jeho domovom. Boli jednou čudesnou, no šťastnou rodinou.

Prvý rok bol neskutočný. Draca prijali na pozíciu vrchného liečiteľa u Svätého Munga, Harry začal pracovať ako auror a Severus strážil a učil Teddyho; popritom varil i experimentálne elixíry pre jeho postihnutie. Chcel mu vrátiť oči i zrak. Na začiatku bolo delenie sa o Harryho rozpačité, no časom sa to stalo celkom prirodzené. No keď Severus začal opäť pracovať na Rokforte, všetko sa zmenilo. Severus Harrymu nesmierne chýbal.

Zozačiatku to bolo vážne ťažké. Harry trávil veľa času v práci. Draco ho doma takmer vôbec nevídal; pravdou bolo, že častejšie s ním bol v nemocnici, keď ho priviezli zraneného ako doma. Keďže Teddyho už Severus nemohol viac strážiť, Draco si priviedol škriatkov z Malfoy Manoru. Po tom, čo jeho otec dostal dementorov bozk, podedil celý majetok rodu Malfoyovcov, teda mal prirodzený nárok i na škriatkov, ktorí boli v domácnosti výbornými pomocníkmi. Severus sa vracal domov každé prázdniny, aspoň vtedy bolo všetko ako predtým. A Dracovi nakoniec aj začalo vyhovovať, že Severus nebol väčšinou roka doma. Aspoň mal Harryho iba pre seba.

„Nad čím toľko premýšľaš, Dráčik,“ ozval sa Harry a pobozkal ho do vlasov.

„Nehovor mi tak,“ nadurdil sa Draco.

„Tak, nad čím premýšľaš, fretka?“ zamumlal mu Harry do vlasov veselo.

Draco s úsmevom pokrútil hlavou. „Nad všetkým... vieš, tá vojna bola vážne príšerná, ale uvedomil som si, že bez nej by som ťa nemal. Nemal by som ani teba, ani Teddyho.“

„Aspoň na niečo to všetko bolo dobré,“ odvetil.

„Neviem si predstaviť, že by som o vás prišiel.“

Harry sa posunul tak, aby mu videl do tváre. „Ako to myslíš?“

Draco sa vyhol jeho pohľadu a odvetil: „Nuž vieš... niekedy mám strach, že si zvolíš Severusa a mňa...“ nedokázal to ani dopovedať, tá predstava bola hrôzostrašná.

Harry ho nežne chytil za čeľusť a prinútil ho pozrieť sa mu do očí. „Zbláznil si sa? Ja vás milujem oboch. Nevieš si predstaviť ako veľmi. Nikdy sa nevzdám ani jedného z vás a nikdy by som si medzi vami nevyberal. Sme spolu a tak to bude navždy.“

Draco sa pousmial a preplietol si s ním prsty dlane. „Milujem ťa...“

Harry sa usmial a vtisol mu bozk na špičku nosa. „Aj ja teba, nikdy o tom nepochybuj.“

OOO

„Nie, Harry, tá vločka musí byť tu,“ dirigoval Teddy Harryho, zatiaľ čo zdobili vianočný stromček.

„Ach, áno, máš pravdu, tu sa bude vynímať najlepšie,“ odvetil Harry a zavesil na konárik striebornú plastovú vločku.

„Ešte hviezdičku, Harry, nesmieme na ňu zabudnúť!“ napomínal ho ten strapatý drobec.

Harry sa usmial a zodvihol ho na ruky tak, aby dosiahol až na samí vrchol stromčeka. Draco popíjal punč, sediac v kresle a bavil sa na nich. Teddy sa načahoval a s rozžiarenou tváričkou napichol veľkú hviezdu na vrchol ich stromčeku.

„Nemôžem sa dočkať, keď náš stromček uvidí ujo Severus.“

Harry položil Teddyho na zem a postrapatil mu vlasy. „Myslím, že bude nadšený.“

A vtom sa ozval zvonček. „Donkie, otvor!“ zakričal Draco na ich malého škriatka a odpil si z punču.

Z chodby sa ozvalo frflanie a šuchotanie. „Prekliaty sneh. Tiež by vás nezabilo napojiť krb na hop-šup sieť. Tam vonku je hotová chumelica.“

Teddy sa chichúňal a veselo poskakoval pred stromčekom. „To bude on,“ zašepkal.

O chvíľu do obývačky vkročil Severus, vo svojom čiernom odeve a kúzlom si stále oprašoval vlasy od snehu.

„Vitaj doma, Severus,“ privítal ho Draco a vyložil si nohy. Teddy dobehol k Severusovi a schmatol ho za ruku.

„Pozri na náš stromček, ujo Severus! Však je krásny?“

Severus sa mračil a sucho odvetil: „Je celkom uchádzajúci. Rozhodne lepší než tá katastrofa spred minulého roka.“

Teddy sa šťastne usmial a významne pozrel na Harryho. „Páči sa mu.“

„No vidíš a teraz si utekaj umyť zúbky,“ prikázal mu s úsmevom, načo Teddy vyštartoval na chodbu, do kúpeľne.

„A vy dvaja dajte spraviť hop-šup sieť, odmietam sa premiestňovať do Deravého kotla,“ pokračoval vo frflaní Severus. „Tá zatuchnutá diera je večne plná ľudí a to i pred sviatkami!“

„Opäť ťa tam naháňali fanúšičky a obchodníci s elixírmi?“ prerušil ho Harry pobavene.

Severus naňho vzhliadol a ich pohľady sa konečne stretli. Draco vždy fascinovane sledoval ako všetok ten chlad a zúrivosť zo Severusových očí mizli, keď sa pozeral na Harryho. Vždy cítil ich mágiu, ako sa z nich pomaly rinie a preplieta sa z mágiou toho druhého. Akoby na nich vôbec kedy mohol žiarliť? Oni k sebe skrátka patrili.

Severusovi už našťastie nevadilo prejavovať city, ktoré cítil k Harrymu i pred Dracom, a preto bez okolkov pristúpil k mladšiemu mužovi a tvrdo ho pobozkal na pery. Draco sa cítil hlúpo, že ich sleduje, no nikdy od nich nemohol odtrhnúť pohľad. Rovnako ako tak nemohol urobiť pred rokmi v mysľomisy, keď si prezeral Severusove spomienky. To vzrušenie, ktoré vôkol nich zakaždým iskrilo ho vždy celkom paralyzovalo.

Harry držal Severusa za pás, keď sa ich pery odrhli. Položil si hlavu na jeho rameno a zatvoril oči, očividne si vychutnávajúc Severusovu prítomnosť. Muselo to pre nich byť ťažké vidieť sa tak málo. Len čo si Draco predstavil, že by Harryho videl len pár krát za rok, zasiahla ho úzkosť.

„Dokedy ostaneš doma?“ zamumlal mu Harry do ramena.

Severus si vôkol neho omotal ruky a spokojne si povzdychol do jeho vlasov, v ktorých mal ponorenú tvár. „Po štedrom dni budem musieť ísť. Tento rok máme nadmerné množstvo študentov. Prirodzene nestíhame, nemáme dostatok kvalifikovaných pedagógov.“

Harry sa k nemu pritlačil tesnejšie akoby s ním chcel splynúť. „Nebudem sa ťa radšej ani pýtať, koľko bodov si už od začiatku roku stihol strhnúť,“ zachechtal sa tlmene.

Severus mlčal, no Draco postrehol ako sa takmer nepatrne pousmial do jeho vlasov. Draco si až teraz uvedomil, že on sám sa usmieva pri pohľade na nich dvoch. Vlastne bol ozaj spokojný, že je Severus doma. Patril sem, bez neho to tu nebolo tým pravým domovom.

„Harry! Zúbky mám umyté! Je čas na rozprávku!“ ozval sa hlások z chodby.

Harry sa od Severusa odtiahol a usmial sa. „Hneď sa vrátim, len čo toho nezbedníka uspím,“ riekol a stratil sa na chodbe.

„Dáš si punč?“ spýtal sa ho Draco a luskol prstami, privolajúc škriatka.

„Nenamietam,“ odvetil Severus a posadil sa na bordovú pohovku.

Ohník v krbe potichu pukotal, zatiaľ čo za oknom zúrila chumelica. Škriatok priniesol občerstvenie i misu s punčom a obom nalial.

„Je tam poriadne množstvo rumu. Polly to tento rok vážne prehnala. Myslím, že z nej čoskoro bude alkoholička a ja fakt netuším či existujú nejaké liečebne pre závislých škriatkov,“ rozprával Draco. Cítil sa nesmierne uvoľnene, zrejme alkohol v jeho tele už zapracoval.

Severus si vzal zdobený hrnček a uchlipol si. „Vskutku sa tu na rume nešetrilo,“ poznamenal a obtočil si prsty vôkol teplého hrnčeka. Draco na sebe cítil čierny pohľad, a tak sa otočil, aby mu čelil.

„Vydedukoval som, že Teddy už skutočne vidí i bez okuliarov.“

Draco prikývol a odpil si. „Áno, už ich vôbec nepotrebuje. Niektoré farby ešte nevidí tak dobre, ale i to sa čoskoro napraví. Urobil si zázrak, Severus. On... veď vieš, aké to s ním bolo v začiatkoch. No iste pomohli i tie terapie u psychiatra a nakoniec tvoj zázračný elixír. Myslím, že o pár rokov si na tie hrôzy nebude ani len pamätať.“

Severus zamyslene vzhliadol do šálky. „V to úprimne dúfam. O mesiac skonzumuje poslednú dávku a liečba bude u konca. Neostane mu po tom pekle nijaká fyzická spomienka.“

Draco prikyvoval a sledoval farebné svetielka na ich veselom vianočnom stromčeku.

„A čo Harry? Ešte stále má tie nočné mory?“ spýtal sa a Draco v jeho tóne cítil starosť.

Draco si skleslo povzdychol a hľadiac na stromček odvetil: „Žiaľ, áno. Nemá ich pravidelne, no niektoré noci sú obzvlášť zlé. Predminulú noc som ho našiel stáť, v tejto zime, na balkóne. Bol len v pyžame, triasol sa a neprítomne hľadel pred seba. Ani len neprehovoril. Mal som oňho strach. Dal som mu elixír na spánok bez snov, nemal som inú možnosť. No viem, že ho nemôže brať stále.“

„Už pracujem na verzii, ktorá nebude obsahovať žiadne návykové látky,“ odvetil a Draco periférne vnímal, ako hľadí do plameňov. „Hovorí ti o svojich snoch?“

Draco preglgol a doprial si poriadny dúšok toho teplého nápoja. „Veď vieš, aký bol. Nikdy o nich nechcel hovoriť. No len pred časom sa mi konečne zveril s niektorými vecami, ktoré sa na panstve toho... toho parchanta stali...“ Draco sa otriasol, pri spomienke na to, ako mu Harry rozprával o neľudskom mučení ich bývalých spolužiakov.

Zhlboka sa nadýchol a prinútil sa pokračovať: „Asi pred mesiacom ma zo spánku zobudil jeho nárek. Nedokázal som ho prebudiť. Merlin, skúšal som snáď všetky liečiteľské kúzla, ale on i naďalej ostal lapený v tej príšernej nočnej more. Tak som použil Legilimenciu, plánujúc ho zobudiť takým spôsobom; no len čo som sa dostal do jeho hlavy, nedokázal som robiť absolútne nič. Výjav, ktorý sa v jeho mysli odohrával, bola jedna z tých spomienok... a ja som to videl...“ Draco privrel oči, v ktorých ho začali páliť slzy. Žalúdok sa mu mierne nadvihol a opäť si odpil zo šálky.

Severus naňho hľadel, celkom bledý akoby bol len nejakou sochou. Pochopil, čo myslel jednou „z tých“... Draco mal to, čo videl, doteraz pred očami ako nejakú chorú divadelnú hru, priamo z útrob pekla. Sledovať ako to monštrum znásilňovalo a popritom mučilo muža, ktorého miloval bolo... devastujúce.

Aj v tejto chvíli sa mu v mysli vynárali útržky, ktoré v jeho nočnej mory zahliadol:

Harry zviazaný na posteli. Jeho telo rozrezané od Sectumsempri, zatiaľ čo doňho hadie monštrum surovo vrážalo hrubý penis. Nechtami mu rozškrabával hlboké rezné rany od onej kliatby. Zastavil mu krvácanie, keď bol polomŕtvy a mučil ho Cruciatusom; s chorým potešením sledoval ako jeho odporný penis, od Harryho krvi, vychádza z Harryho tela. Harry tento krát ležal na bruchu. Ruky mal zviazané po stranách, rovnako ako aj členky. Voldemort ho znásilňoval a nechtami mu škriabal pokožku na chrbte až do mäsa a samozrejme ho nezabudol i mučiť zaklínadlami. „Jedného dňa ťa zabijem...“ zachrapčal Harry, keď sa Voldemort konečne urobil a spokojne hladkal zničeného, dobitého a zakrvaveného Harryho po vlasoch. Hadí šialenec sa iba zasmial, schmatol ho za čeľusť a násilne ho pobozkal.

Draco sa rýchlo vynoril z tej hrôzy, ktorú zazrel počas Harryho nočnej mory a vzhliadol Severusovi do očí. „Len dúfam, že tá príšera horí v pekle,“ pošepol zachrípnuto a lusknutím prsta dal príkaz škriatkovi, aby mu dolial punč, ktorý do seba náhlivo prevrátil.

„To i ja, Draco...“ odvetil Severus potichu a i on si doprial riadny dúšok nápoja. Akoby by im alkohol mohol pomôcť odplaviť všetky tie zlé spomienky z minulosti.

 „Zmeňme, prosím, tému,“ navrhol Draco a sťažka si vydýchol.

Severus prikývol a zahľadel sa nad krb, nad ktorým boli zavesené rámy s pohyblivými fotografiami. Mračil sa, keď jeho pohľad prechádzal po fotkách, kde boli buď mávajúci alebo vysmiati Weasley a Grangerová; Hagrid s Hrdozobcom; Harry s Lunou a Nevillom. A na jednej dokonca i s Dumbledorom. Draco napäto sledoval ako sa zastavil na fotke, pri ktorej zaťal čeľusť a prižmúril oči.

„Vy fagani...“

Draco sa začal pochechtávať do svojho hrnčeku a požmuroval naňho. Severus asi vôbec netušil, aký vtipný je, keď zúri nad podobnými hlúposťami.

„Neverím, že ste ma pri tom odfotili a snímku dali nad krb. Nehorázne,“ mumlal a neustále žmúril na inkriminovanú fotku, nenápadne zavesenú medzi záplavou rámov.

„Ten klobúčik ti tak svedčal, Severus. Bolo by rúhanie nezvečniť onen zjav,“ chichúňal sa Draco a zízal na fotografiu, kde Severus sedel vedľa Teddyiho, ktorý práve s úsmevom sfukoval sviečky na svojej torte. Na očiach mal ešte okuliare a v tej dobe nevidel farebne, no svoje siedme narodeniny si vážne užil. Severus bol prinútený dať si červený klobúčik. Na fotke sa skutočne úžasné vynímal na jeho havraních vlasoch. Draco a Harry ho odfotili práve v momente, kedy sa tváril ako utrpenie samo. Chceli tú chvíľu zvečniť, aby si i Teddy užil pohľad na uja Severusa s červeným klobúčikom, keďže v tej dobe videl len čierno-bielo.

Naozaj unikátna fotografia, pomyslel si Draco a drgol Severusa. „Nedurdi sa toľko, náhodou ti ten klobúčik veľmi svedčal,“ riekol, no ďalej to nevydržal a vybuchol smiechom.

„Sopliak,“ zahundral si Severus po pod nos a pohľadom sa onú fotku akoby snažil spáliť na márne kúsky.

Harry sa vrátil za nimi, s ľahkým úsmevom pohrávajúcim na perách. „Čo je tu také smiešne?“ spýtal sa a posadil sa medzi nich. Škriatok sa okamžite objavil, aby mu nalial šálku punču. Harry sa mu poďakoval a spýtavo na nich hľadel.

Draco ho objal vôkol pliec a pošepol mu pri uchu, drhnúc sa smiechom: „Severus, našiel fotku a momentálne sa tvári horšie ako na nej.“

Harry vyprskol, keď vzhliadol na Severusa, ktorý mu pohľad vzápätí oplatil. „Spriahli ste sa proti mne. Sľúbili ste mi, že ak si ten prekliaty klobúk nasadím, nik sa o tom nikdy nedozvie,“ hovoril Severus nasrdene.

Harry ho chytil za dlaň, ktorú zatínal v päsť a usmial sa. „Ale no tak, podľa môjho názoru ste tam naozaj rozkošní.“

Severus si odfrkol a tváril sa neprístupne, no keď ho Harry zľahka bozkal na líce, neprístupnosť z jeho tváre zmizla a vystriedalo ju takmer nebadateľné pousmiatie, ktoré dokázal Draco zachytiť len vďaka tomu, že toho muža poznal prakticky od narodenia.

„Nuž, dobre,“ povzdychol si porazenecky, „ale už nikdy nepouži prídavné meno ako rozkošný k mojej osobe.“

„Prisahám, že si už viac také niečo nedovolím,“ sľuboval mu Harry, zadržujúc smiech.

Draco sa chechtal, zatiaľ čo ich počúval a užíval si pomalé plynutie príjemného večera. Rozprávali sa dlho do noci a popili príšerné množstvo punču. Draco spokojne ležal uložený hlavou Harrymu na stehne, zatiaľ čo Harry bol stúlený pri Severusovi, ktorý ho jednou rukou objímal okolo pliec a rozprával mu o Rokforte, o svojich študentoch a podobným veciach; Draco ho už dlhšiu dobu nepočúval. Bol príjemne otupený alkoholom. Svoju šálku mal položenú na bruchu – jednou rukou si ju tam pridržiaval a sem-tam si z nej uchlipol. Harry ho škrabkal vo vlasoch a on si vychutnával každý jeho dotyk, ktorý mu spôsoboval príjemné zimomriavky.

„...neviem si predstaviť, že Teddy niekedy pôjde do Rokfortu. Je taký krehký a zraniteľný,“ začul Harryho podnapitý hlas.

„Budem sa tam oňho dobre starať. Nedovolím, aby mu niekto čo i len skrivil vlások na hlave,“ odvetil mu Severus nežne.

Draco pootvoril zatvorené oči a pousmial sa. Mal rád, keď bol Severus takýto. Zvyčajne sa tak správal len v súkromí medzi nimi tromi. Chlad a podráždenosť z jeho hlasu vymizli a na povrch sa dostal ten láskavý a dobrý muž, akým v srdci skutočne bol. Samozrejme, tú láskavosť venoval len a len výhradne Harrymu a nikomu inému. Len preňho tu bola táto stránka jeho osobnosti.

„Chýbaš nám,“ riekol Harry smutne.

„Aj vy mne,“ pošepkal Severus. „No nemôžem zo školy len tak odísť, Harry. Aj bez toho tie otravné decká nemá, kto učiť.“

„Veď ja viem,“ povzdychol si Harry.

Draco hlasito zazíval, načo ho Harry prestal škrabkať a odtiahol sa od Severusa.

„Nebodaj si unavený, Dráčik?“ spýtal sa ho Harry pobavene.

Draco sa posadil a pridržal sa opierky, keď sa s ním svet zatočil. Pozrel na misu punču, ktorá bola už temer celkom prázdna. No potom mu doplo, ako ho Harry zase nazval. „Nie som žiaden, Dráčik. Severus, povedz mu niečo,“ nadul sa a hlava mu odkväcla na Harryho rameno. 

Harry ho automaticky pobozkal do vlasov a Draco cítil, ako sa mu do nich samoľúbo usmieva. Vzhliadol na Severusa čakajúc, že Harryho napomenie a vysvetlí mu, že nie je žiaden Dráčik, ale jeho meno je liečiteľ Draco Malfoy, ktorý ma navyše titul lorda a je veľmi nemiestne, že ho Harry volá tak neprimerane jeho postaveniu.

Severus len prevracal očami a krútil hlavou. „Raz ma z vás trafí šľak,“ zahundral a dopil posledné kvapky punču zo svojej šálky.

Harry sa opito chichotal a neprestal ho bozkávať do vlasov. Draco sa prinútil zodvihnúť z jeho ramena, aby mu teda vynadal sám za to, že ho nazýva tak nevkusne, no Harry mu ihneď vtisol bozk na ústa a Draco nemal silu vzdorovať a na bozky mu vášnivo, trochu nemotorne odpovedal.

„Vy dvaja vážne neviete piť, však?“ spýtal sa Severus a postavil sa, načo sa zatackal a pridržal sa skrinky pri stene.

Harry sa od Draca odrhol a rozosmial sa. „Počul si to Draco, že nevieme piť?“

Draco sa pobavene smial nad Severusovým obvinením, keď s ním samým sa svet očividne poriadne točil. „Mali by sme si ísť ľahnúť,“ postavil sa s úsmevom a vytiahol do stoja aj Harryho, ktorý sa vzápätí potkol o nohu stolíka a zhodil Draca pod seba na mäkký koberec. Spolu s nimi zo stolu zletela i váza s čerstvými kvetmi, ktoré sa vôkol nich rozhádzali.

Obaja vybuchli hlasitým smiechom akoby sa stala tá najzábavnejšia vec na svete.

„No vážne, ako dvaja adolescenti. Bolo mi toto treba?“ ozvalo sa Severusove frflanie niekde zhora.

Draco sa nemohol prestať smiať. Harry sa mu tvárou ponoril do krku, aby svoj vlastný smiech utlmil. Ešte, že používajú na Teddyho izbičku tlmiace kúzlo, pomyslel si Draco a zašmátral vedľa seba až kým pod prstami neucítil mäkké lupene. Vzal kvietok a zastrčil ho Harrymu za ucho. Harry sa so slzami smiechu odtiahol od jeho krku a Draco fascinovane sledoval, ako mu žiaria tie prekrásne zelené oči. Bože, tak hrozne toho muža miloval. Na svete nejestvovali krajšie oči a úsmev, než aký mal on.

„No tak, vstávajte z tej zeme. Človek, aby vám neustále robil pestúnku,“ pokračoval Severus s frflaním.

Harry sa pousmial a pridržal sa hrany stola, keď sa postavil. Draco sa z jeho pomocou tiež vytiahol na nohy a schmatol ho vôkol pliec. „S tou ružičkou vo vlasoch si vážne pôvabný, Potty,“ rozprával Draco veselo, zatiaľ čo kráčali smerom k spálni.

Harry sa chechtal a niečo si pospevoval. Draco sa k nemu pridal, pričom ani len nepoznal slová. Keď sa dostali do spálne, neobratne sa od seba odtiahli, pričom sa im nevedno, akým zázrakom podarilo zhodiť Severusa, ktorý prechádzal okolo postele – zrejme mieriac do kúpeľne – na ich kúzlom zväčšenú posteľ.

Draco s Harrym dopadli niekde vedľa neho, do mäkkých perín a hlasito sa rehúňali. Severus sa tváril ako boh pomsty a nikdy nevyzeral žartovnejšie.

„Opití blázni,“ zamumlal a chystal sa posadiť, keď sa Harry naňho pregúlil a priľahol ho.

„Kamže kam, pán profesor?“ spýtal sa s úsmevom a vášnivo sa mu vrhol na ústa.

Severus pod ním stuhol, no za sekundu si už vplietol dlaň do jeho vlasov a druhou rukou ho chytil za pás, pričom mu bozk náruživo vracal. Draco vedľa nich ležal a vzrušene ich pozoroval. Harry sa od Severusa odtiahol. Jeho pery boli krásne napuchnuté a sfarbené do červena, keď zašmátral smerom k Dracovi a vytiahol si ho k sebe za golier košele. Draco sa zaprel rukami, aby to Harrymu uľahčil a pootvoril ústa, keď ho Harry hlboko pobozkal a tým svižným jazýčkom mu vyplienil ústa.

Zadýchane sa od seba odtiahli a Draco sa Harrymu okamžite vrhol na odhalený krk. Miloval tú jemnú, zamatovú pokožku, ktorú na ňom mal. Harry vyvrátil hlavu, aby mal lepší prístup a Draco zrakom vnímal ako Severus pomaly rozopínal gombíky na Harryho košeli. Dlhými prstami mu hladil každú piaď odhalenej pokožky. Medzi ukazovákom a palcom stisol ružovú bradavku, načo Harry zastonal. Ten zvuk sa mu okamžite zaryl do slabín a spôsobil mu poriadne tesno v trenírkach. Draco ho bozkával a jazykom ho šteklil od tepny na krku až po uško, pri ktorom bol veľmi citlivý a užíval si chuť jeho sladkej pokožky na jazyku.

Draco zachytil, že Harryho bordová košeľa odletela vedľa postele. Odtiahol sa od Harryho uška, aby si prezrel jeho odhalenú hruď. Nikdy nemal dosť. Hádam nikdy sa nenabaží jeho dokonalého hrudníka a ramien. Harry bol stále zvalený na Severusovi. Posadil sa na jeho rozkrok a neverbálnym kúzlom z neho strhol vršok odevu. A Draco ani nebol prekvapený, keď jeho sveter a tričko zmizli tiež. Harry sem-tam v posteli využíval podobné kúzla, nuž Draco neprotestoval.

Severus zrazu Harryho prevrátil pod seba a dravo ho bozkával, zatiaľ čo mu rozopol nohavice a stiahol ich dolu. Harry ich skopol nohami na zem a zatiaľ čo ho Severus bozkával, zahmatkal rukou vedľa seba až sa dotkol gombíku na Dracových nohaviciach a šikovne mu ich rozopol. Draco si ich ochotne vyzliekol i s trenírkami a odhodil nepotrebné kusy oblečenia niekde na druhú stranu spálne. Chystal sa otočil späť k nim, keď sa ocitol pod Harrym, ktorý sa naňho tlačil svojim nahým, krásnym telom.

„Voniaš ako konvalinky,“ pošepol Harry zadýchane a nežne sa zahryzol do jeho bradavky.

Draco slastne zatvoril oči a skrz pery mu ušiel ston, keď sa mu Harryho prostredník pretlačil skrz zvierač. Pootvoril oči a sledoval Harryho, ktorý kľačal medzi jeho roztiahnutými nohami a prst mu pomaly vsúval a vysúval do vnútra jeho tela. Za Harrym kľačal už tiež nahý Severus a vášnivo Harryho bozkával vzadu na krku. Ruku mal obtočenú vôkol jeho hrude a skrz nosové dierky nasával vôňu jeho vlasov.

Bol to vážne vzrušujúci pohľad. Draco si uvedomil, že toto je vôbec prvýkrát, čo si to rozdávajú spolu. A vážne to nebolo zlé. Harry doňho strčil druhý prst a Draco sa začal mrviť nedočkavosťou. Penis mu stál až pri pupku a skutočne potreboval, aby ho už Harry poriadne ošukal. Vzdychol, keď doňho Harry ponoril špičku svojho penisu a nahol sa k nemu, zapierajúc sa lakťom vedľa jeho tváre. Ponoril sa doňho hlbšie a vášnivo ho pobozkal. Naraz Harry mierne stuhol a vzápätí mu vzdychol do úst, keď doňho samotného vnikol Severus. Harry ho neprestal bozkávať, keď sa v ňom pomaly pohol, načo doňho zozadu prirazil i Severus. Draco otvoril oči, keď Harry prerušil kvôli vzduchu ich bozk a pomaly doňho opäť prirazil. Draco si zahryzol do pery, schmatol vankúš, ktorý mal vedľa hlavy a strčil si ho pod zadok, aby mal Harry lepší prístup do jeho útrob.

Harry sa v ňom opäť pohol, keď doňho samého prirazil Severus, ktorý mu začal sať pokožku na krku a opäť si ho pritiahol k sebe tým, že si zamotal ruku vôkol jeho hrude. Harry mal zatvorené oči a padali mu do nich spotené vlasy. Ich prirážanie sa začalo pomaly zosúlaďovať. Harry pootočil hlavu a Severus mu vtom momente vtisol rozvášnený bozk. Draco zvieral v pästiach plachtu, keď doňho Harry prirážal, zatiaľ čo jeho samého šukal Severus. Opäť pootvoril oči, aby sa mohol dívať, ako sa tí dvaja hltavo bozkávajú. Draco si zovrel v dlani penis a začal sa honiť. Harryho vzrušenie v jeho útrobách a pohľad na nich dvoch ho privádzal do šialenstva, skrátka sa už potreboval urobiť. Rýchlo si trel penis, keď sa Harry zrazu odrhol od Severusových pier a opäť sa k nemu mierne naklonil, aby mohol pre zmenu ochutnať jeho ústa.

Draco stonal rozkošou, keď sa blížil k vrcholu. Harry mu vzdychal do úst a pravidelne doňho prirážal podľa Severusovho tempa. Penis si trel čoraz rýchlejšie a keď ho vystriedala Harryho vlastná dlaň, vybuchol a pred očami mal len farebný ohňostroj. V ušiach mu hučalo, zatiaľ čo ho zaplavovali akoby elektrické výboje, cítil ako sa svaly vôkol Harryho penisu zovreli a len letmo začul Harryho hlasitý, vzrušený ston. Nikdy nezažil lepšie vyvrcholenie ako teraz, netušil koľko to trvalo, no len čo onen úžasný pocit začínal odchádzať pred očami sa mu zahmlievalo, cítil sa byť príšerne unavený. Opitosť a sex ho už celkom vyšťavili. Spod prižmúrených viečok len sotva videl na Harryho a Severusa. Harry sa naklonil k jeho tvári a nežne ho pobozkal na už dosť napuchnuté pery. Draco sa snažil spolupracovať, no všetky svaly mal ako z rôsolu, nedokázal sa ani pohnúť. Bol taký vyčerpaný a uspokojený, že to nebolo v jeho silách.

Z driemot ho prebral slabý šuchot, tiché vzdychy a šepkanie. Unavene pootvoril oči a mierne pootočil hlavou do boku. Harry ležal len kúsok od neho a miloval sa so Severusom, inak sa to čo robili nazvať nedalo. Harry pod ním ležal, nohy mal obtočené vôkol jeho pásu a ruky mal zakliesnené okolo jeho krku. Severus ležal na ňom a tvár mal tak blízko pri tej Harryho, že sa dotýkali špičkami nosov. Hľadeli si do očí, zatiaľ čo doňho Severus bolestne pomaly vnikal. Severus sa jednou rukou zapieral o matrac, zatiaľ čo tou druhou hladil Harryho po čeľusti, líci, vlasoch a neustále mu posieval tvár bozkami.

„Nikdy som k tebe necítil nenávisť,“ šepkal mu Severus proti perám. „Je odo mňa hanebné, že ti to hovorím až teraz.“

Harry sa len jemne pousmial a pritiahol si ho k vášnivému bozku. Zdalo sa, že sa nepotrebujú ani nadýchnuť, Draco omámene pozoroval, ako sa počas milovania bozkávajú a prihlúplo sa usmieval. Po dvoch rokoch sa dočkal Severusovho priznania. Mal chuť od radosti sa smiať, no bol totálne vyšťavený a len ledva vládal mať pootvorené čo i len viečka. Neustále sa bozkávali a tíško vzdychali, tempo ich milovania naberalo na rýchlosti a Draco z polospánku sledoval Harryho tvár, keď vyvrcholil. Miloval sa naňho pozerať, keď ním lomcoval orgazmus. Zastonal do Severusových úst, pevne stisol viečka a jeho telo celkom ochablo v úplnom uvoľnení. Severus ho ihneď nasledoval a zvalil sa na Harryho, zadýchane ho bozkávajúc v kútiku pier. Harry ho s úsmevom hladkal po spotenom chrbte a dych sa mu pomaly upokojoval. Keď sa Severus vydýchal, nežne dlaňou pohladil Harryho líčko a vtisol mu jemný bozk. Draco vážne miloval toho Severusa, ktorým bol, keď bol s Harrym. Harry naňho unavene, no láskavo žmurkal, keď sa k sebe natisli a objímali sa. Draco ich spokojne sledoval pootvorenými očami a usmieval sa. Severus zrazu Harrymu niečo pošepkal do ucha, Draco nebol schopný počuť čo, no Harry sa naraz žiarivo usmial.

Dracove viečka sa zatvorili a myseľ pomaly plávala do hlbín temnoty. Len letmo cítil Harryho pery na tých svojich. „Sladké sny, láska,“ pošepol mu proti nim a Draco cítil jeho dych na tvári. Unavene sa z polospánku usmial a pootvoril oči. Harry sa presunul vedľa neho. Severus, ktorý ležal na kraji postele si Harryho pritiahol k sebe a Harry si zas pritiahol do náručia Draca. Draco sa uložil na jeho rameno a spokojne si povzdychol.

„Milujem vás,“ započul ešte Harryho hlas.

Postrehol Severusov malý úsmev a bozk, ktorý Harrymu vtisol na spánok.

„Aj my teba,“ podarilo sa zamumlať Dracovi, zatiaľ čo ho hriala hruď láskou. Spokojne sa nechal unášať spánkom, ktorý ho vzápätí pohltil a myslel na to, ako veľmi miloval svoju rodinu – Harryho, Teddyho a Severusa.

 

„Rodina je tam, kde život začína a  láska nikdy nekončí.“

 

                     

(by Anastasiamantihora)

                     

 

Miniaplikace

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Paráda.

(Karin, 9. 7. 2017 16:12)

Tak takoví konec jsem nečekala ale bylo to nádherné.

Šmarja!

(Tyra Hawking, 31. 8. 2016 19:32)

No musím se přiznat, že nejsem moc velký fanda snarry. Ze začátku jsem byla nadšená, že je to Harry s Dracem a šíleně se mi to líbilo (i když teda, chudááák Harry :D) a jak se tam začal ochomýtat Snape, tak jsem se téměř panicky bála, že Harry Draca odkopne. Ale tohle...hm...myslím, že to bylo moje první Draco/Harry/Snape povídka a překvapivě mi to na tom konci ani nevadilo. Bylo to dobře vymyšlené, takže díkybohu za to. Palce nahoru!
Ale chtělo by to víc drarry povídek tady...protože drarry povídek není nikdy dost. :D

Perfektní !!!

(Bobina, 25. 6. 2016 23:54)

Skvělá povídka, sice na mě tam bylo hodně násilí, ale líbila se mi zápletka H/S/D, přemýšlela jsem, jak to ukončíš a myslím,že si to ukončila bravurně.

....

(Kilia Ice , 24. 6. 2016 22:07)

To bolo úžasné. Som rada, že to skončilo dobre :D už sa teším ba ďalšie poviedky :D

...

(Abequa, 24. 6. 2016 8:56)

Musím říct, že jsem povídku začala číst, až když se do ní zamíchal Severus, nějak Draca moc nemusím mám ho ráda ve trojce s Nevillem a Hermionou... Závěr se mi moc líbil, taková malá šťastná rodinka, co si toho extrémně moc zažial... Díky za krásné čtení a těším se na další kousky z tvé dílny :-)

Stratený v temnote

(Helena, 22. 6. 2016 13:16)

Poviedka bola skvelá a dobre sa čítala. Epilóg bol nádherný... Stále ho čítam dookola. Nech je aj ďalšia poviedka taká skvelá, ako táto. :D

Re: Stratený v temnote

(Sonka, 22. 6. 2016 14:16)

Veľmi si ma potešila, Helena, mooc ďakujem :-* A snáď bude, uvidíme :D

Nádhera

(Cassia, 22. 6. 2016 9:09)

Krásny epilog, krásna celá poviedka. Nemám čo dodať.:-)

Re: Nádhera

(Sonka, 22. 6. 2016 10:29)

Moc krát ďakujem, Cassia, je radosť mať takú čitateľku ako si ty :) ♥