Choď na obsah Choď na menu
 


Prológ

4. 12. 2015

 

vystrizek.png

„Zatvor oči. Vnímaj to ticho. Vnímaj svoje srdce. Stále bije, stále bojuje. Zvládol si prežiť ďalší z nekonečných dní a zvládneš aj tie ďalšie...“

drarry3.jpg

2. mája 1998 sa oficiálne skončila druhá čarodejnícka vojna. Bol to deň, ktorý mal rozhodnúť o osude anglických kúzelníkov a magických bytostí.

Anglicko sa rozdelilo na svetlých a temných kúzelníkov. Lord Voldemort najobávanejší Temný pán, aký kedy v celom čarodejníckom svete jestvoval, si na svoju stranu získal všetky mocné bytosti. Na stranu temna sa pridali upíry, vlkolaci, lesné bytosti i vodní ľudia. Dementori plnili každé želanie svojho Pána, tieto bytosti boli prirodzene tiahnuté k strane temna. Lord Voldemort bol skvelý manipulátor a mal dar reči, vďaka čomu na svoju stranu zlákal tých najmocnejších kúzelníkov s čistou krvou. Všetci bojovali na jeho strane, temnota celkom zničila svetlo.

Stranu svetla viedol len osemnásťročný Harry Potter. Žiaden chlapec jeho veku by nemal prežiť to, čo si prežil on. Žiadne dieťa by sa nemalo stať brutálnym vycvičeným bojovníkom. Svoju armádu svetlých kúzelníkov viedol vo vojne ako pravý vodca. Chlapca cvičili od jeho šestnástich rokov. Bol ich zbraňou, ktorá ich mala všetkých zachrániť. No len pár dní pred veľkým súbojom zmizol a nebolo po ňom ani chýru, ani slychu. Harry Potter sa nezúčastnil rozhodujúceho boja a možno i to bol jedným z dôvodov, prečo strana svetla prehrala a vlády sa chopil krvilačný lord Voldemort.

Veľa ľudí si myslelo, že ich hrdina, ich vodca, ich záchranca jednoducho vzal nohy na plecia a vyhol sa svojim povinnostiam. Iní tvrdili, že ho Temný pán zajal a popravil. A tí ostatní stále verili, stále dúfali, že sa ich hrdina vráti a vyslobodí ich z tohto nehumánneho sveta, ktorý bol iba plný bolesti.

Hneď po skončení vojny sa lord Voldemort vyhlásil za Temného kráľa. Ako hlavné sídlo mu slúžilo zrekonštruované panstvo jeho muklovského otca – Riddle Manor. Korunovácia sa odohrala 4. mája 1998, pričom ho menoval bývalý minister Cornelius Fudge. Hneď v deň novej vlády, Temný kráľ menoval nového ministra a nebol nim nik iný, ako čistokrvný aristokrat a najvernejší smrťožrút – lord Lucius Abraxas Malfoy, ktorý sa svojho vytúženého postu chopil s vysokými ambíciami. Zákony sa kompletne zmenili. Členovia Wizengamotu boli vyvraždení a nahradení tými najvernejšími nasledovníkmi Temného kráľa. Hranice boli obklopené celými armádami, aby ľudia nesmeli ujsť. Hop-šup sieť začala byť prísne monitorovaná a mohla sa využívať len na miestach, ktoré odsúhlasil minister. Premiestňovacie bariéry boli takmer všade, takže tento druh dopravy mohli využívať iba tí najdôležitejší kúzelníci.

Z muklorodených a šmuklov sa stali otroci alebo boli hromadne popravovaní pred širokou verejnosťou. Nová vláda nehľadela na to či sú to deti, ženy alebo muži. Zabíjali každého, kto mal špinavú krv, alebo kto nebol plnohodnotný kúzelník. V uliciach sa začalo s týmito otrokmi obchodovať. Bohatí páni si kupovali otrokov, ktorí v tomto svete neznamenali viac ako špinu na dlážke. Robili s nimi totálne nehumánne veci a odpornosti. Na uliciach vláda i prostitúcia, obchod s bielym mäsom, vznikali tu rôzne zoskupenia, rôzne sekty a drogové kartely. Najpopulárnejší bol čierny trh so zakázaným tovarom. Všetky tieto činnosti sa zlegalizovali.

Odporné bytosti nazývané dementori boli podľa rozkazov na každom kroku, či už na zemi, alebo vo vzduchu, vďaka čomu rastliny celkom zoschli a príroda sa začala rúcať. V okolí dementorov všetko živé umieralo. Dokonca i obloha bola neustále zahalená tmavým mračnom. Ani len slnko nechcelo zavítať do tejto krajiny plnej hrôzy a desu.

Novej vláde sa nevyhla ani najprestížnejšia čarodejnícka škola Rokfort. Práve Rokfort sa stal miestom, kde sa odohrala hlavná bitka. Predmety a všetky učebné osnovy boli celkom pozmenené, rovnako ako aj profesori. Hlavným predmetom sa stala Čierna mágia, kde sa praktizovali i zakázané kliatby a to priamo na študentoch, ktorí samozrejme nemali čistú krv. Vyučovali sa tu predmety ako Nekromancia a Temná alchýmia. Najpopulárnejšie boli Krvavé súboje, táto udalosť sa konala na Rokforte každý rok. Vylosovali sa dvaja chlapci a dievčatá, ktorí proti seba bojovali na život a na smrť. Povolené boli iba tie najodpornejšie a najbrutálnejšie zaklínadlá. Nešťastníci, ktorí prehrali zvyčajne zomierali zdĺhavou a bolestivou smrťou. Do losovania boli zaradené deti už od tretieho ročníka a nik nehľadel na to, či proti sebe bojuje trinásťročné dieťa a sedemnásť ročný tínedžer. Išlo hlavne o zábavku, ktorej sa každoročne zúčastnili najdôležitejší predstavitelia novej vlády.

Svetlí kúzelníci sa vydali po vojne na hromadní útek, no ujsť sa podarilo len zopár šťastlivcom. Ostatní, ktorí sa vzopreli vláde boli brutálne zavraždení alebo vyslaní do otroctva. Tí, ktorí mali strach sa jednoducho prispôsobili novému životu a tajne dúfali v Harryho Pottera. Vznikali rôzne tajné organizácie, ktoré pracovali na jeho nájdení, pretože podľa proroctva, ktoré sa dostalo na verejnosť, iba on dokázal ich svet zachrániť z nočnej mory, do ktorej upadol.

bez-nazvu.png

 

 

Miniaplikace

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

wau...

(Alison, 7. 12. 2015 18:50)

Pekný prológ. Viem určite, že táto poviedka bude veľmi zaujímavá a napínavá ako tie predošle. Doteraz som nečítala lepšie poviedky ako si napísala ty. A chcem sa spýtať, kedy pridáš ďalšie kapitolu SKDSVN? Ja sa už nemôžem dočkať. A na aký pár budeš písať? vieš, Už ti tie najzaujímavejšie páry došly. Prajem ti veľa úspechov v nasledujúcich poviedkach... :) :) :)

....

(Kilia Ice , 5. 12. 2015 7:02)

No páni. Poviem ti, že zo začiatku som bola prekvapená, že začínaš písať novú poviedku, keď som sa tešila na pokračovanie minulej, ale zatiaľ to vyzerá dobre a som hrozne zvedavá ako to bude pokračovať. Avšak dúfam že nezanevrieš ani na tú čo máš rozpisanu. Tam je to tiež dosť napínavé :-D ;-) držím palce v písaní :-D

Re: ....

(Sonka, 6. 12. 2015 16:31)

Kilia Ice, ja vždy píšem naraz viacero poviedok a ak som si istá, že sa mi niektorú z nich podarí dokončiť, tak ju pridám na stránku. Určite nezanevriem, preto by som chcela prvú kapitolu tejto poviedky pridať až po dokončení SDSVN :) Ďakujem za komentárik :)

Zaujímavé...

(Cassia, 4. 12. 2015 22:30)

Určite píš ďalej, prológ ma veľmi zaujal, aj keď otroctvo a pod. Veľmi nemusím. Vždy sa oplatí písať, hoci je len jedna osoba, pre ktorú to robíš:). A keď zo seba potrebuješ niečo dostať, vieš kde môžeš:). Všetky tvoje poviedky sú výnimočné a krásne, preto môžem prorokovať, že aj táto určite bude... Verím v pokračovanie a držím palce inšpirácii a nápadom....

Re: Zaujímavé...

(Sonka, 6. 12. 2015 16:29)

Cassia, veľmi pekne ti ďakujem. Tvoje slová sú krásne a povzbudzujúce :)

Super!!!

(Helena, 4. 12. 2015 21:09)

Takže nová poviedka. Prológ bol veľmi zaujímavý. Ja si určite prečítam ďalšiu kapitolu. A dokončíš poviedku SKDSVN?

Re: Super!!!

(Sonka, 6. 12. 2015 16:28)

Helena, ďakujem :) Áno, na dokončovaní SDSVN sa pilne pracuje :D